Hát ezt is végignéztem. Kicsit könnyebb dolgom volt, mert ebből meglehetősen sok részt láttam korábban. 6 évad jelent meg magyarul dvd-n. Amerikában már megy a 7. évad. Azt gondolná az ember, hogy egyben nézve unalmas lesz ennyi orvosi dolog egymás után, de nagyon élveztem. Leszámítva talán a hatodik évad utolsó két részét, ami annyira durván elrugaszkodott volt a valóságtól, hogy az már-már az élvezhetetlenség határát súrolta. (Lássuk be szinte teljeséggel elképzelhetetlen, hogy ne kapják el a lövöldözőt azok után, hogy egyszer már meg is lőtték....na mindegy) Kellemes szórakozás volt, s igazán sajnáltam, hogy nincsen meg a folytatás, mert hát lássuk be az mindenképpen nagy előnye az egyben nézett sorozatoknak, hogy egy-egy izgalmasan befejezett rész után, nem kell napokat/heteket várni a folytatásra.
Természetesen van a sorozatnak saját wikipedia oldala is, innen csentem az alábbiakat:
"Az eredeti cím (Grey's Anatomy) egy anatómiai könyvre, a Gray Anatómiájára (Gray's Anatomy), és a főszereplő, Meredith Grey nevére utal, míg a magyar cím a kórházéra. A sorozatpremier előtt bejelentették, hogy a sorozat nevét Complications-ra (Komplikációk vagy Bonyodalmak) változtatják, bár ez végül nem történt meg.
A Fisher Communications Seattle-i központját, a Fisher Plazát, és a Fisherhez tartozó szintén Seattle-i KOMO rádió és televízió állomásokat a Seattle Grace Kórház külső filmezéséhez használják, csakúgy, mint a KOMO-TV helikopter leszállóhelyét a légimentős leszállásokhoz. Így a Seattle Grace Kórház kedvezően a helyi látványosságokhoz közel került, mint például a Space Needle-hez, a Seattle Monorailhez (egysínű vasút) és még más látványosságokhoz. Azonban a Seattle Grace legtöbb külső és számos belső filmezése nem Seattle-ben történik; ezeket a jeleneteket a Sepulveda Ambulatory Care Centerben, a Kalifornia állami North Hills-ben forgatják, amely Los Angeles egyik kerülete.
A Grace klinika a benne elhangzó zeneszámok népszerűségén általában nagyot lendít. De az is kiemel egyes számokat, amikor a címeiket egy epizód címéhez használják fel: a sorozat első epizódja a The Beatles "A Hard Day's Night" című számát emelte ki. Emilíana Torrini írt egy hivatalos darabot az egyik epizódnak, míg más előadók, mint például Taylor Swift is, jogot adtak, hogy egy új album számát használják fel a sorozatban. A The Fray együttes "How to Save a Life" című számát háromszor annyian vásárolták meg, miután azt használták a sorozatban, míg Lenka "Trouble Is a Friend" című számának digitális letöltései hasonlóan növekedtek, miután a szám szerepelt egy epizódban. A Snow Patrol nevű ír együttes is sokkal kedveltebb és sikeresebb lett a Grace klinikában szereplő "Chasing Cars" című számával. A frontember, Gary Lightbody nem rajongója a sorozatnak, és kezdetben bizonytalan volt, hogy megadja-e az engedélyt, hogy felhasználják a számot, de azóta elismerte, hogy a népszerűsítés pozitív eredményt hozott."