Ismét egy új témát vezetek be, időnként fogok írni az olvasási élményekről is, mert szeretek olvasni, szinte bármit és mert az elolvasott könyvekről véleményem is van. Ígérem nem leszek hosszú:) A leírtakról pedig annyit, hogy az csak és kizárólag az én saját véleményemet tükrözi, szóval nem minősül érdemi kritikának/dicséretnek és semmi ilyesminek. Kezdetnek jöjjön Szendi Gábor könyve, amit egy kolleganőmtől kaptam kölcsön. Azért kértem el, mert olvasott fel belőle a munkahelyen pár sort és azokon jól mulattunk mindannyian, hát gondoltam az egész könyv ilyen lesz…de nem volt.:(
Nem ismertem a szerzőt, és a könyv olvasása után sem vágyom komolyabban megismerni. A kolleganő által felolvasott részletek alapján egy kellemes, kicsit a női nemet túlmisztifikáló limonádéra számítottam, semmiképpen sem egy tudományos pszichológiai műre.
Nem volt egyszerű és könnyed olvasmány, sőt határozottan nehéz volt végig küzdeni magam rajta. Az valóban igaz, hogy a gyakorló pszichológus író olvasmányos érthető stílusban próbálja megértetni az t. olvasóval, hogy mi is az evolúciós pszichológia. Viszont én a magam részéről nem tudtam azonosulni ezzel a témával és nem az a gond, hogy a pszichológia, mint olyan nem érdekel.
Utólag rákerestem, hogy mit is lehetett volna előzetesen megtudni a könyvről. A Bookline oldalán találtam leírást, amit ha előre elolvasok, akkor biztosan nem veszem a kezembe a könyvet olvasási célzattal.
A fentiek ellenére megvolt, kipipálva, nem fogom ismételni, ajánlani és a további műveit sem keresem az írónak. Viszont azt ígérhetem, hogy ennél sokkal-sokkal pozitívabb olvasási élményekkel is jövök majd hamarosan.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.